fbpx

PREZENTACJE PO ANGIELSKU W BIZNESIE – program indywidualny

Jesteś świetną specjalistką w swoim obszarze. Kusi Cię wyjście na rynek międzynarodowy. Pojawiają się pierwsze prośby o poprowadzenie szkoleń po angielsku. Zastanawiasz się, czy Twój angielski jest wystarczający, żeby podjąć się tego wyzwania. Nie chciałabyś się skompromitować. Z drugiej strony czujesz, że to dobry moment na rozwój.

AdobeStock_295852856 s

Startup, którym zarządzasz, świetnie się rozwija. Masz coraz więcej kontaktów z zagranicznymi kontrahentami. Wiesz, że prędzej czy później będziesz musiała przedstawić Waszą ofertę po angielsku. Na myśl o tym serce zaczyna szybciej bić, a w głowie pojawia się pustka. Zastanawiasz się, jak najlepiej przygotować się do tego momentu.

prezentacje dla perfekcjonistek

Od wielu lat budujesz w firmie swoją pozycję ekspertki. Niestety, w porównaniu z kolegami z zagranicznych oddziałów, nadal brakuje Ci swobody w prezentowaniu po angielsku. Przez to trudno jest Ci pokazać pełen potencjał Twojego projektu. Marzysz, żeby słuchacze zobaczyli, jak wartościowe są Twoje pomysły. Otworzyłoby Ci to szerokie perspektywy jeśli chodzi o Twoją karierę.

AdobeStock_209657618 s

Jeśli potrzebujesz wsparcia w stworzeniu prezentacji po angielsku, która:

  • poprawi Twoją sprzedaż,
  • pomoże zbudować pozycję ekspertki
  • lub otworzy nowe możliwości zawodowe, trafiłaś na właściwą stronę.

 

Slajd po slajdzie, wspólnie stworzymy prezentacyjne cacko.

online dziewczyny

Jak będziemy pracować?

Spotykamy się na bezpłatnej sesji próbnej.

Rozmawiamy o Twoich potrzebach, sprawdzam, czy ta oferta jest dla Ciebie. Jeśli nie, przedstawiam alternatywy.

Zaczynamy pracę — slajd po slajdzie szlifujemy Twoje wystąpienie.

Ty prezentujesz (po angielsku), ja mówię, co jest niezrozumiałe. Podsuwam słowa i zdania, które przekonają odbiorców do skorzystania z Twojej oferty czy przyswojenia nowej wiedzy. Wyciągam od Ciebie dodatkowe informacje, pokazuję nieścisłości. Podpowiadam, jakie środki wykorzystać, żeby przykuć uwagę odbiorców. Gdzie zrobić pauzę, a gdzie zadać pytanie.

Cały czas zapisuję wspólnie wypracowane sformułowania.

Dzięki temu możesz się skupić na prezentowaniu.

Spotkania są nagrywane.  

Możesz wszystko ponownie przesłuchać. W ten sposób możesz powtarzać prezentację nawet w samochodzie. Będziesz też wiedziała, jak wymawiać nowe wyrażenia.

 

Sesje odbywają się online, za pośrednictwem Zooma.

Nie tracisz czasu na dojazd, możesz się ze mną połączyć z dowolnie wybranego miejsca. Sprawdzisz, czy prezentacja działa poprawnie w trakcie transmisji online.

Po każdym spotkaniu udostępniam Ci nagranie oraz notatki.

Gromadzę je w jednym pliku na zdalnym dysku. Dzięki temu nie musisz się zastanawiać, która wersja pliku jest właściwa albo gdzie go zapisałaś. Będziesz mieć do niego dostęp w przeciągu miesiąca od zakończenia programu.

Na koniec procesu prezentujesz przede mną cały materiał w nowej formie.

To próba generalna przed Twoim wystąpieniem. Będziesz miała pewność, że wszystko jest dopięte na ostatni guzik.

Jakich efektów możesz oczekiwać?

Ułożysz skuteczne, profesjonalnie brzmiące wystąpienie — na miarę Twoich możliwości.

Nowa treść nie musi być bardzo skomplikowana. Dopasujemy ją do Twojego słuchacza, ale też do Ciebie. Będziesz dużo bardziej przekonująca, czując się swobodnie, niż starając się wymówić “vicissitudes”. Na poziomie B1 też jest dużo pięknych i obrazowych słów.

prezentacje dla perfekcjonistek

Ubierzesz prezentację w słowa, które przekonają odbiorców, że warto Ci zaufać i podjąć z Tobą współpracę.

Jedną z moich supermocy jest przekształcanie myśli w precyzyjne i obrazowe komunikaty. Mam to potwierdzone testem Gallupa 😉 Pracując ze mną, proste zdania zamienisz w coś bardziej plastycznego, przemawiającego do wyobraźni. Na przykład zamiast: “Let’s talk about our next product” powiesz “Let’s talk about something yummy”. (yummy – smaczny)

AdobeStock_379435239 s

Przedstawisz historię, która w angażujący sposób pokaże zalety Twojej oferty oraz uwypukli Twoją ekspercką wiedzę.

Jestem i lingwistką, i coachem. Umiem słuchać, wychwytywać nieścisłości i zadawać dobre pytania. Wykorzystam te skille, żeby Twoja prezentacja była bardziej spójna i przemawiała do odbiorcy wyrazistymi obrazami. Jeśli są w niej budzące obawy informacje, pomogę Ci tak to przedstawić, żeby słuchacze odebrali je jako szansę na wzrost, a nie porażkę i dno.

prezentacje dla perfekcjonistek

Nie musisz mi wierzyć na słowo. Zapisz się na bezpłatną sesję próbną, przyjdź ze swoją prezentacją i pokażę Ci, co potrafię.

Ewelina Kołda, Trade Marketing Manager Poland/SEE, Spectrum Brands:

Zanim skorzystałam z programu „Dodaj flow swoim prezentacjom”, trudno mi było stworzyć materiał, który byłby nie tylko atrakcyjny wizualnie, ale też angażował słuchaczy przez narrację. Mimo dobrej znajomości angielskiego nie potrafiłam stworzyć w nim tak przekonującej wypowiedzi, jak po polsku. Gdy dochodził do tego stres związany z posługiwaniem się językiem obcym, problem jeszcze narastał.

Prezentowanie po angielsku to bardzo ważny element mojej codziennej pracy. Między innymi w ten sposób buduję wizerunek profesjonalistki w mojej branży. Ten program pomógł mi rozwinąć skrzydła i przełamać strach przed występowaniem w języku angielskim.

Cieszę się, że skorzystałam z marketingowego podejścia Oli, połączonego z doświadczeniem coachingowym i ogromną wiedzą lingwistyczną. Dzięki współpracy z nią czuję, że moja prezentacja opowiada historię, jest barwna i plastyczna, przemawia do wyobraźni odbiorców i przykuwa ich uwagę. Dodatkowo przećwiczenie wystąpienia w towarzystwie cierpliwej, wspierającej osoby znacznie obniżyło mój poziom stresu.

Ten program pomaga nie tylko  w przełamaniu własnych lęków, ale także w budowaniu marki osobistej w świecie biznesu. 

Ile wyniesie Twoja inwestycja?

Minimalny pakiet to koszt 1560 zł. Obejmuje cztery godzinne sesje. Z mojego doświadczenia wynika, że przeciętnie tyle czasu potrzeba na dopieszczenie prezentacji na 16-20 slajdów.

W trakcie tych spotkań będziemy intensywnie pracować nad trzema obszarami:

  • wyciągnięciem na światło dzienne wszystkich informacji, które powinny dotrzeć do Twoich odbiorców, żebyś osiągnęła zamierzony cel;
  • połączeniem ich w spójną historię, która przyciągnie uwagę Twoich słuchaczy;
  • ubraniem prezentacji w takie angielskie słowa, które stworzą barwne, sugestywne obrazy i na długo zapadną w pamięci Twojej publiki. Jednocześnie ty będziesz prezentować na luzie i z uśmiechem na twarzy.

 

Jeśli masz prezentację do przygotowania, zapisz się na sesję próbną już teraz — potrzebujemy kilku tygodni, żebyś mogła pracować bez paniki.

Nie czekaj na złowieszczo nadciągający deadline 🙂

Dla kogo jest ten program?

Program jest dla Ciebie, jeśli:

  • znasz angielski co najmniej na poziomie B1 (czyli średniozaawansowanym niższym),
  • masz do poprowadzenia ważną prezentację lub regularnie przedstawiasz ten sam materiał różnym odbiorcom.

Program nie jest dla Ciebie, jeśli:

  • Twój poziom angielskiego jest poniżej B1,
  • prowadzisz różne prezentacje, które nie wymagają tak szczegółowego przygotowania – w takiej sytuacji zapraszam Cię na mój tematyczny kurs biznesowy “Prowadź prezentacje po angielsku”.

Co zyskasz, korzystając z programu?

Logiczną, jasną strukturę

Twój odbiorca będzie dokładnie wiedział, co chcesz mu powiedzieć.

Profesjonalne brzmienie

Twoje wystąpienie pokaże całą Twoją wiedzę ekspercką i doświadczenie.

Historię angażującą uwagę odbiorców

Słuchacze nie będą mogli oderwać od Ciebie uwagi.

Bezpieczeństwo

Stworzę dla Ciebie przyjazne środowisko, w którym będziesz mogła uwolnić się od stresu związanego z prezentowaniem po angielsku.

Otwarcie ścieżki do nowych wyzwań

Przełamując tę barierę, sięgniesz po nowe możliwości.

FAQ, czyli często zadawane pytania

Umów się ze mną na bezpłatną sesję próbną — wspólnie ocenimy, co jest możliwe na ten moment.

Nie. Potrzebuję dowiedzieć się od Ciebie, co dokładnie chciałabyś przekazać w swoim wystąpieniu, tak więc część sesji na pewno będzie po polsku.

Nie musisz — mogę polecić Ci kogoś, kto ją przetłumaczy. Możemy też wspólnie stworzyć angielską wersję.

Nie. To tak, jak bym miała uszyć Ci sukienkę ślubną bez zbierania wymiarów na żywo.

Przygotowując tekst, potrzebuję Ciebie — całego repertuaru drobnych informacji, które dodadzą prezentacji smaku.

Pracując ze mną, zyskasz wgląd osoby z zewnątrz. Trudno jest wyjść z własnej głowy i spojrzeć na swoje dzieło tak, jak będą je widzieć inni. Nawet pisząc tę stronę, myślę o tym, co powie o niej moja mentorka. Liczę na jej feedback, bo mi wszystko wydaje się spójne i w ogóle super, ale czy faktycznie takie jest dla odbiorcy?

Moja pomoc przyda Ci się też, jeśli jesteś mocniejsza od strony analitycznej, ale warstwa językowa poddaje się Twoim działaniom z większym oporem.

Po pierwsze, spotykamy się na bezpłatnej sesji próbnej. Sprawdzam, jaki jest Twój poziom angielskiego i potrzeby odnośnie samej prezentacji. Jeśli będę widziała, że ten program nie jest dla Ciebie, otwarcie Ci o tym powiem.

Po drugie, poświęcę Ci tyle cierpliwości i uwagi, żebyś poczuła się pewnie z przygotowanym materiałem.

Po trzecie, dostosuję słownictwo i wyrażenia do Twojego obecnego poziomu angielskiego, żebyś nie musiała się męczyć z zapamiętywaniem nowych słówek. Prezentowanie po angielsku jest wystarczająco stresujące, nie ma potrzeby dorzucać sobie nadmiarowych wyzwań.

Po czwarte, dostaniesz notatki i nagrania, które umożliwią Ci porządne utrwalenie tekstu przed właściwym wystąpieniem.

Tak, wystawiam, jednak nie jestem VAT-owcem - tak więc moje netto to brutto.

Pracuję przez Zoom, ponieważ do tego programu mam licencję. Jako organizator mogę Cię jeszcze zaprosić na Skype.

Jeśli chcesz, żeby spotkania odbywały się przez inną aplikację, będziesz musiała wysłać mi zaproszenie do spotkania.

Mogę też nauczyć Cię używania Zooma. Jest to na tyle popularna apka, że taka umiejętność na pewno przyda Ci się w przyszłości.

O mnie

angielski dla liderek

Nazywam się Aleksandra Janowska. Na pytanie, kim jestem, odpowiadam tak: kobietą cieszącą się życiem, lingwistką, coachem, bizneswoman, tancerką.

Angielskiego uczę od prawie 15 lat. Kocham ten język miłością odwzajemnioną. Do nauczania podchodzę kreatywnie – jeśli nie możesz zapamiętać jakiegoś słowa, potrafię nawet zaśpiewać piosenkę, żeby Ci pomóc.

Staram się pokazać, że angielskiego łatwiej się uczyć, jeśli przestaniesz go traktować jak nudny przedmiot szkolny. Przecież to część Twojego życia, narzędzie do poznawania świata.

Stworzyłam Gentle Way Academy jako bezpieczną przestrzeń dla kobiet, które pragną swobodnie mówić po angielsku.

Spotkaj się ze mną, jeśli Twoje własne marzenia wydają się jedynie odległą fatamorganą, jeśli obawiasz się, że nie starczy Ci dość sił i odwagi, żeby ruszyć z miejsca. Wierzę, że masz w sobie wszystko, żeby osiągnąć to, czego pragniesz – wystarczy to odnaleźć. A potem jeszcze trochę popracować 🙂

Co klientki mówią o współpracy ze mną?

Aleksandra Gwara, People & Culture Manager, PixelAnt Games

Na zajęcia do Oli trafiłam po ogromnym rozczarowaniu nauką z poprzednią lektorką, moje nastawienie było więc bardzo ostrożne i sceptyczne. Szybko zadziała się jednak magia i już po pierwszych zajęciach wiedziałam, że nie będę mogła się doczekać kolejnego spotkania. Ola prowadzi zajęcia w sposób przemyślany, metodyczny oraz bardzo nowoczesny.

Zajęcia nie mają nic wspólnego z nudnym szkolnym stylem, który wszyscy pamiętamy. Ola nie tylko samodzielnie przygotowuje materiały, ale też wyszukuje perełki, które pozwalają na rozwinięcie ciekawej dyskusji. Widzę, jak mój zasób wiedzy związany ze słownictwem branżowym (HR) regularnie się powiększa.

Bardzo cenię również to, że w każdym momencie mogę do Oli napisać, że mam konkretną potrzebę na kolejne zajęcia. Jest to bardzo pomocne, kiedy muszę np. przygotować się do przeprowadzenia prezentacji.

Last but not least – Ola od początku wierzy w Ciebie i Twoje umiejętności i pozwala przełamać bariery, które przeszkadzają w swobodnej rozmowie po angielsku. A bardzo często właśnie o przełamanie tej bariery chodzi, prawda? 🙂

Anna Dąbrowska, Szef Zespołu Rekrutacji, Rozwoju i Analiz HR:

Zdecydowałam się na kurs “Angielski w HR”, ponieważ potrzebowałam skupić się podczas zajęć na specjalistycznym słownictwie.

To, co szczególnie cenię w zajęciach Oli, to świetne przygotowanie, wielkie zaangażowanie w zajęcia i prawdziwą pasję uczenia- to taki typ nauczyciela, przy którym łatwo znaleźć motywację do nauki, nie tylko w czasie zajęć, ale także między nimi. Ola wykorzystuje różnorodne metody uczenia, świetnie dopasowuje zajęcia do potrzeb uczestników.

To, co cenię szczególnie, to poczucie humoru, przyjazność i tworzenie bezpiecznej atmosfery do nauki i przekraczania swoich ograniczeń w używaniu języka angielskiego. Zajęcia mają bardzo praktyczny wymiar, który pomógł mi wzmocnić moje poczucie pewności siebie w używaniu języka.

Agnieszka Buśk, trenerka, coach:

Podobała mi się przede wszystkim tematyka poruszanych na zajęciach zagadnień (związana z moją branżą) oraz aktywna formuła lekcji. Dzięki temu poszerzyłam zakres słownictwa, łatwiej mi jest teraz uczestniczyć w międzynarodowych spotkaniach, zaczęłam prowadzić krótkie moduły szkoleniowe po angielsku.

Szukałam kursu, który jest nastawiony głównie na rozwijanie umiejętności mówienia i podejście tej szkoły okazało się bardzo trafionym wyborem. Jeśli masz podobne kryteria do moich, to polecam Ci z całego serca kursy z Olą.

A jeśli masz jeszcze jakieś pytania…