fbpx

Cześć, tu Ola.

Zapraszam Cię na Przestań mówić “very” – kurs dla osób aspirujących do poziomu zaawansowanego, które chciałyby używać bogatszego słownictwa i swobodnie rozmawiać na dowolne tematy. Łącznie z fizyką kwantową.

Dołączysz? 🙂

 

 

*Kurs jest prowadzony online, na żywo, w trzyosobowej grupie.

angielski poziom zaawansowany

Wydawałoby się, że skoro wyszłaś już poza poziom podstawowy, to nic gorszego w nauce angielskiego Cię nie spotka. Teraz już będzie tylko samo przyjemne i z górki.

Niestety, nic bardziej mylnego. Tak się składa, że zaraz za poziomem średniozaawansowanym rozpościera się trudny i pełen wyzwań teren na poziomie C.

I nie jest to żaden łatwy do przebrnięcia płaskowyż, tylko najprawdziwszy Mount Blanc. Dziesiątki synonimów i coraz bardziej wyszukane konstrukcje gramatyczne odstraszyły niejednego śmiałka.

I kiedy już Ci się wydaje, że nie dasz rady, że na zawsze pozostaniesz na poziomie B, pojawia się ON – kurs Przestań mówić “very”.

 

 

Według Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego osoba posługująca się językiem obcym na poziomie C1:

 

rozumie szeroki zakres trudnych, dłuższych tekstów, dostrzegając także znaczenia ukryte, wyrażone pośrednio.

Potrafi wypowiadać się płynnie, spontanicznie, bez większego trudu odnajdując właściwe sformułowania.

Skutecznie i swobodnie potrafi posługiwać się językiem w kontaktach towarzyskich i społecznych, edukacyjnych bądź zawodowych.

Potrafi formułować jasne, dobrze zbudowane, szczegółowe wypowiedzi dotyczące złożonych problemów, sprawnie i właściwie posługując się regułami organizacji wypowiedzi, łącznikami i wskaźnikami zespolenia tekstu.

 

 

W praktyce oznacza to, że swobodnie korzystasz ze wszelkich dostępnych tekstów, nagrań czy filmów, jak również płynnie wypowiadasz się na dowolne tematy. Niezależnie od tego, czy rozmawiamy o ostatniej kolekcji Diora, czy o odkryciach Stephena Hawkinga.

 

 

I właśnie doprowadzenie Cię do takiego stanu jest celem kursu Przestań mówić “very”.

Oto, co znajdziesz w kursie:

Intensywny rozwój słownictwa w każdym obszarze.

Phrasal verbs, idiomy, powiedzonka, slang.

Artykuły prasowe, materiały z podręczników, smaczki gramatyczne.

Tematykę szeroką jak nasze horyzonty, sięgającą od uwarunkowań politycznych Wysp Zielonego Przylądka do porodów domowych.

Zagorzałe dyskusje i wymianę maili.

Debaty oksfordzkie.

Pisanie recenzji, a może nawet rozprawek.

Szlifowanie pióra, by długopis giętki napisał, co pomyśli głowa.

Doskonalenie języka w każdym obszarze.

Słownictwo. Slang. Idiomy.

Gramatykę.

Wymowę i intonację.

Dużo pozytywnej motywacji.

Materiały może i nie łatwe, ale na pewno nie nudne.

Zabawę i uśmiech, bo przecież nauka jest fajna, right?

A gdyby motywacja spadała, to i mały kopniaczek motywacyjny się znajdzie 🙂

Maksymalne wykorzystanie czasu.

Nie czekamy na spóźnialskich.

Nie sprawdzamy na zajęciach prac domowych.

Nie uprawiamy small talku – zakładam, że to już potrafisz robić 🙂

Dostęp do zamkniętej grupy na Facebooku.

Będziesz mogła zadać tam wszystkie męczące Cię pytania. Czasem może nawet dostaniesz na nie odpowiedzi 😉

Zobaczysz też, jakie problemy mają inne uczestniczki.

Albo umówicie się na wirtualne… ciacho 😉

Zaczynamy 5 października, spotykamy się w poniedziałki o 16.30.

Kurs trwa do końca czerwca 2021 i obejmuje 31 spotkań po 90 minut.

W grafiku zajęć zaplanowane są przerwy na okres świąteczny, ferie zimowe itp.

 

Cały kurs (9 miesięcy) kosztuje 3141,00 zł, rata miesięczna wynosi 349,00 zł.

Pracujemy w trzyosobowej grupie.

FAQ, czyli często zadawane pytania

Dlaczego kurs tyle kosztuje?

Po pierwsze, będziesz się uczyć w kameralnej, malutkiej grupie. To prawie jak zajęcia indywidualne. (A jest dużo weselej.)

Po drugie, kurs jest naprawdę intensywny. Dostaniesz ode mnie dużo materiałów, często autorskich, na przykład ćwiczeń przygotowanych na podstawie aktualnych artykułów.

Będę też zadawać dużo prac domowych, często pisemnych, żeby maksymalnie mobilizować Cię do wykorzystania zaawansowanego słownictwa. Ktoś potem będzie musiał te prace sprawdzić 🙂

Poza tym pracami domowymi nie będziemy zajmować się na zajęciach, żeby maksymalnie wykorzystać czas spędzony razem na poznawanie nowych treści.

Po trzecie, możesz liczyć na naprawdę indywidualne, “nie-sieciówkowe” podejście. Uważnie obserwuję każdą uczestniczkę i nie obawiam się wskazać obszarów, które wymagają szczególnej uwagi. Podsuwam dodatkowe ćwiczenia, a nawet dopóty wydaję z siebie dziwne dźwięki, dopóki delikwentka nie przestanie kaleczyć języka. Dosłownie staję na głowie, żebyś mówiła lepiej 🙂

Co jeśli będę musiała zrezygnować w trakcie jego trwania?

Przed rozpoczęciem kursu podpiszemy umowę. Jednym z warunków tam zapisanych jest miesięczny okres wypowiedzenia, ze skutkiem na koniec kolejnego miesiąca kalendarzowego.

Jeżeli zdecydujesz się opłacić cały kurs z góry, zwrócę Ci niewykorzystane środki.

Na jakim poziomie jest kurs?

Kurs stworzony jest z myślą o osobach, które ukończyły przynajmniej poziom B2.

Standardowo taki poziom osiąga się po około 30 miesiącach nauki w trybie dwóch 90-minutowych spotkań tygodniowo.

Jeśli nie jesteś pewna, na jakim poziomie jesteś, zajrzyj do tego dokumentu. Albo umów się ze mną na rozmowę.

Co jeśli kurs okaże się dla mnie za łatwy lub za trudny?

Przed zapisaniem się na kurs przejdziesz rozmowę poziomującą – w ten sposób ocenię, czy Twój poziom jest wystarczający, żebyś mogła wziąć udział w kursie.

Czy w kursie może wziąć udział mężczyzna?

Gentle Way Academy kieruje swoją ofertę przede wszystkim do kobiet, jednak nikogo nie dyskryminuję. Jeśli masz ochotę pouczyć się w damskim towarzystwie, zapraszam 🙂

Co mówią o mnie klientki?

Spotkania w pracy powodowały, że bardzo się stresowałam. Postanowiłam, że muszę coś z tym zrobić. Po roku spotkań z Olą swobodnie wypowiadam się podczas spotkań, chcę uczyć się więcej i powiększać swój zasób słów. Ola tworzy naprawdę świetną atmosferę zajęć.- Alicja Kobus, Head of project and management office, EOS KSI
Lekcje angielskiego z Olą to przede wszystkim lekcje z osoba mającą pojęcie o metodyce nauczania, czego bardzo brakowało mi z moimi poprzednimi native speakerami. Lekcje są zaplanowane i konsekwentnie realizowane, dzięki czemu można zaobserwować realny progres. Ponadto zadania są bardzo różnorodne, a ich tematyka jest związana z moimi realnymi potrzebami zawodowymi.- Magdalena Wielgos, Managing partner, IT Puzzle Recruitment
Podobała mi się przede wszystkim tematyka poruszanych na zajęciach zagadnień (związana z moją branżą) oraz aktywna formuła lekcji. Dzięki temu poszerzyłam zakres słownictwa, łatwiej mi jest teraz uczestniczyć w międzynarodowych spotkaniach, zaczęłam prowadzić krótkie moduły szkoleniowe po angielsku. Szukałam kursu, który jest nastawiony głównie na rozwijanie umiejętności mówienia i podejście tej szkoły okazało się bardzo trafionym wyborem.- Agnieszka Buśk, trenerka, coach
Najbardziej podobały mi się ćwiczenia. Nie były nudne, umożliwiały szybkie utrwalenie materiału. Nie musiałam żmudnie uzupełniać ćwiczeń poprzez wpisywanie odpowiedzi, ponieważ w większości z nich była możliwość automatycznego wyboru. PDF-y były czytelne, pozbawione nadmiaru informacji, co uznaję za duży plus, ponieważ łatwo mogłam odnaleźć się w notatkach, z których chętnie korzystałam.- Anna Wielgórska, uczestniczka wyzwania ``Pisz maile biznesowe po angielsku``
W kursach zachwyciła mnie różnorodność form prowadzenia zajęć. W grupie ćwiczymy komunikację między sobą, słuchamy rozmaitych materiałów (filmy, nagrania BBC, wywiady, podcasty etc.) czy omawiamy teksty bogate w nowe słownictwo. Dla mnie idealnym rozwiązaniem wspomagającym naukę jest dostęp do aplikacji, w której lektor zapisuje nowe słownictwo poznane podczas zajęć. Na zajęciach panuje miła i otwarta atmosfera. Lektorka jest bardzo zaangażowana w swoją pracę i wybiera temat przewodni zajęć i sposób jego omówienia, tak aby zainteresować grupę. Dzięki kursom grupowym otwieram się na komunikację z innymi osobami, co wcześniej stanowiło dla mnie barierę. Zdecydowanie zwiększyła się moja motywacja do nauki języka.- Bogumiła Lewandowska, Bureau Veritas

Dla kogo jest ten kurs?

 

Kurs jest dla osób, które:

postrzegają naukę jako zabawę, a nie katorgę,

mają dość motywacji i czasu, żeby regularnie pracować poza lekcjami – przy spotkaniach raz w tygodniu konieczne jest poświęcenie przynajmniej kolejnych 90 minut na naukę w domu,

lubią się pośmiać i pożartować,

są ciekawe rozmów na różnorodne tematy, również te wykraczające poza ich dotychczasowy obszar zainteresowań,

nie uciekają z krzykiem od pisania tekstów.

O AUTORCE KURSU:

angielski dla liderek

Nazywam się Aleksandra Janowska. Na pytanie, kim jestem, odpowiadam tak: kobietą cieszącą się życiem, lingwistką, coachem, bizneswoman, tancerką.

Angielskiego uczę od prawie 15 lat. Kocham ten język miłością odwzajemnioną. Do nauczania podchodzę kreatywnie – jeśli kursant nie może zapamiętać jakiegoś słowa, potrafię zaśpiewać piosenkę albo opowiedzieć sprośny dowcip, żeby mu pomóc.

Staram się pokazać, że angielskiego łatwiej się uczyć, jeśli przestaniesz go traktować jak nudny przedmiot szkolny. Przecież to część Twojego życia, narzędzie do poznawania świata.

Stworzyłam Gentle Way Academy jako bezpieczną przestrzeń dla kobiet, które pragną swobodnie mówić po angielsku.

Spotkaj się ze mną, jeśli Twoje własne marzenia wydają się jedynie odległą fatamorganą, jeśli obawiasz się, że nie starczy Ci dość sił i odwagi, żeby ruszyć z miejsca. Wierzę, że masz w sobie wszystko, żeby osiągnąć to, czego pragniesz – wystarczy to odnaleźć. A potem jeszcze trochę popracować 🙂

Masz dodatkowe pytania? Napisz do mnie!